Тягнуть-тягнуть, а витягти не можуть – яка автоматика для гаражних воріт краще
Уявімо ситуацію: холодно, сльота, а машину загнати в гараж треба. Доводиться виходити з теплого салону автомобіля та вручну піднімати ворота. Навіщо цей галерний труд, якщо придумана автоматика для воріт? Краще трохи переплатити, ніж влаштовувати собі імпровізовану зарядку під час кожного відчинення-зачинення.
Я вже писав, що з усіх видів гаражних воріт рекомендую секційні. Серед їхніх переваг те, що вони забезпечують теплоізоляцію, полотно має захист від корозії, звільняється місце перед гаражем і з боків, багато варіантів дизайну, встановлюється хвіртка, передбачена система безпеки. На друге місце я ставлю поворотно-відкатні, у яких схожа конструкція.
Тому автоматика для секційних і відкатних воріт – предмет нашої розмови.
Що обрати: види приводів
На моїх воротах працює автоматика, яку я ставив ще 16 років тому. Якщо збираєтеся встановлювати ворота гаражні своїми руками – потрібно правильно розрахувати вагу та інтенсивність використання воріт, щоб «купив привод і забув».
Коли на великі ворота стандартного типу ставлять недорогий привод, який не передбачає такого навантаження, – це помилка. Привод не дотягатиме полотно до кінцевого положення, буде ламатися. Власник знайде «винну невістку» і стане лаяти виробника приводу, монтажників, але тільки не своє бажання заощадити.
Прийняте розділення приводів на два типи:
- Стельовий привод підходить для монтажу на секційні гаражні ворота в приватному секторі. Такі моделі нормально працюють за невисокого навантаження. У характеристиці до приводу дивіться, щоб інтенсивність була на рівні 30%, а тягове зусилля – 500 Н.
- Вальний привод більш потужний, його використовують переважно на промислових об’єктах: автосервіси, стоянки, склади. Перевірте, щоб інтенсивність використання становила 50% і більше, а тягове зусилля було від 60 H.
Ми встановлюємо привод на побутовий гараж, тому вибираємо стельовий привод. Як відбувається монтаж автоматики? Під стелею кріпиться направляюча шина, на її кінці – привод. Усередині шини знаходиться ланцюг або ремінь, тому передача буває:
- Ланцюгова – зносостійка та надійна, «витягує» ворота більше 100 кг.
- Ремінна – у гаражі не з’являться «привиди», тому що ремінь, на відміну від ланцюга, працює безшумно. Ремінний направляючий профіль не потребує додаткового змащення, але в плані довговічності поступається ланцюгові.
Додатково автоматика обладнується фотоелементами, сигнальною лампою та лампою освітлення (самостійно вмикається, коли ворота рухаються). Безпека забезпечується й іншими комплектуючими: вбудовується датчик виявлення перешкоди, полотно зупиняється або тягнеться назад (вмикається «реверс»), є чутлива нижня кромка. Для воріт із хвірткою розроблений датчик, який не дозволить приводу рухатися за відчиненої хвіртки. Для зручності користування в регіонах, де практикується відключення електроенергії за принципом віяла, передбачене аварійне розблокування.
Виробники приводів та особливості моделей
За роки роботи (а це з 2006 року) я поставив багато воріт, працювати краще з італійськими або німецькими брендами. Виробники забезпечують пост-продажне обслуговування, надають гарантії. Під час вибору раджу дивитися заздалегідь, чи зможете ви знайти запчастини обраного бренду в Україні.
Не можу сказати, що автоматика для воріт Made in China – це погано. Але купуючи задешево, ви можете потрапити на продукцію, зроблену «на коліні» і в результаті переплатите.
Придбати для секційних і поворотно-відкатних воріт комплект САМЕ – означає вкласти гроші в безвідмовну роботу на десятиліття. Автоматика для воріт має збалансовані характеристики за адекватного рівня цін. Продукцію я замовляю в цього партнера.
Ходова модель – привод CAME VER. Розрахований на побутові ворота, для невеликих воріт розроблена модель V6000 (тягове зусилля становить 600 Н), а для великих секційних воріт, наприклад 5000х3000 мм, призначена модель VER-2 (тягове зусилля дорівнює 850 Н). Залежно від розміру обирається один із 3 варіантів направляючої: №1 – для воріт заввишки до 2200 мм, №2 – для воріт заввишки до 2700 мм і №3 – для конструкцій до 3200 мм у висоту. Опціонально можуть комплектуватися зовнішнім розблокуванням (на випадок відключення електроенергії), якщо в гараж немає іншого входу.
Потрібна допомога? Телефонуйте майстру!