Хвіртка для воріт – як сіль, без неї можна, але з нею краще
- Ворота відкатні з хвірткою – рішення економічне, практичне та надійне
- Як підібрати хвіртку
- Популярні способи встановлення хвіртки
- Підготовка до встановлення хвіртки
- Надійна фурнітура – запорука плавної роботи вашої хвіртки
- Сучасне рішення для воріт і хвірток
- Створення фундаменту
- Важливі моменти
- Монтаж хвіртки
Ворота – це, безсумнівно, важлива частина огорожі. Але навіть дорогі та вишукані конструкції без хвіртки виглядають неповноцінно. Тим більше що хвіртка своїми руками встановлюється недовго й без особливого клопоту.
Ворота відкатні з хвірткою – рішення економічне, практичне та надійне
Користування хвірткою збільшує термін служби воріт і заощаджує електроенергію, якщо вони відчиняються автоматично. Установіть хвіртку, і вам не доведеться відчиняти ручні двостулкові ворота за найменшої необхідності.
Завдяки різноманітності асортименту можна прикрасити свої володіння традиційними й незвичними моделями.
Як підібрати хвіртку
Виріб являє собою стулку в’їзних двійчастих воріт. Може монтуватися в їхнє тіло або встановлюватися окремо.
Під час вибору хвіртки слід керуватися законами естетики. Наприклад, інтер’єр подвір’я виглядає гармонійніше, коли хвіртка виконана в однаковому стилі з воротами й парканом. Подбайте, щоб ваші відкатні ворота з хвірткою були виготовлені з одного матеріалу, адже дерев’яна хвіртка на тлі металевих воріт буде виглядати незграбно.
На ринку найчастіше зустрічаються моделі квадратної та прямокутної форми. Існують також оригінальні варіанти, наприклад, конструкції у вигляді арки. Якщо ви креативна особистість і бажаєте, щоб вашою хвірткою захоплювалися, можна зробити її самостійно. Пам’ятайте, що висота виробу не повинна перевищувати 2 м, бо кріплення, замки й петлі швидко зіпсуються. Через це і хвіртка має бути не ширшою за 1 м.
Популярні способи встановлення хвіртки
Зазвичай хвіртка своїми руками розміщується окремо від воріт (у 95% випадків). Оригінальний варіант – вбудовані хвіртки. Вони монтуються поруч із воротами й відокремлюються від них колонами, кам’яними або цегляними стовпчиками.
Хвіртку вбудовують і в паркан, виготовлений із профільованого листа. У такому випадку для її обшивки також слід вибирати такий лист. Каркас можна замовити в майстра або зварити самому.
При цьому пам’ятайте про «золоте правило» майстра – всі деталі після зварювання гарненько зачищаємо й обробляємо ґрунтовкою. Інакше через 2–3 роки отримаєте іржаву «юшку».
Перш ніж почати встановлювати ворота та хвіртки своїми руками, подбайте, щоб у вас під рукою було все необхідне.
Підготовка до встановлення хвіртки
- Оберіть, де будуть встановлені опорні стовпи. Як такі можна використовувати металеву трубу або профіль, перетин яких становить не менше 100 мм. Стовпи мають бути на один метр вище передбачуваної хвіртки, оскільки будуть вкопані в землю.
- Підготуйте матеріал для каркаса, обшивки та ребер жорсткості. Для рами вам знадобляться профіль і куточки товщиною не менше 3 мм. Для обшивки – металевий лист товщиною від 1,5 мм, для каркаса – профільна труба товщиною від 25 мм. За допомогою болгарки із шліфувальним колом приберіть сліди корозії з матеріалу, взятого за основу майбутньої хвіртки. Обробіть його антикорозійною ґрунтовкою або бензином. Важливо, щоб поверхня матеріалу була гладенькою. Як ребра жорсткості можна використовувати обрізки труби.
- Підготуйте складові для фундаменту. Вам знадобиться розчин (вода, пісок, цемент марки 300) і щебінь.
Надійна фурнітура – запорука плавної роботи вашої хвіртки
Петлі відчиняють і утримують ворота, замок захищає вашу ділянку від проникнення сторонніх осіб. Тому вони мають бути дуже надійними. Петлі вибирають згідно з вагою конструкції. Деякі вироби, наприклад шарикопідшипникові, не здатні витримувати навантаження більше 400 кг, хоча вони найпоширеніші. Але для хвіртки своїми руками з профільованого листа петлі на кулькових підшипниках годяться.
До вибору замка варто підійти з особливою обережністю. Накладні та врізні моделі легко розкрити або зламати. Надійне рішення – електромеханічні замки. Щоб відімкнути/замкнути хвіртку з ними, знадобиться ввести спеціальний код.
Шукаєте дійсно надійну фурнітуру? Уникайте китайської продукції. Відмінно зарекомендувала себе італійська фурнітура Rolling Center. Вона популярна в багатьох країнах, а її якість підтверджена сертифікатом UNI EN ISO 9001.
Щоб хвіртку не колихав вітер, обладнайте її механізмом доведення. Адже ви рідко зачиняєте її, якщо виходите лише на декілька хвилин. За допомогою пристрою хвіртка буде відчинятися плавно.
Сучасне рішення для воріт і хвірток
Ручний спосіб відчинення та зачинення воріт і хвірток для дачі популярний більш ніж у 90% випадків. Але є можливість автоматизувати й цю частину воріт. Набагато зручніше відчиняти хвіртку за допомогою пульта.
Дуже добре підходить для хвірток автоматика Flex. Вона легко та швидко встановлюється навіть на тонкі стовпи. Автоматична система Flex не дає збоїв за температури повітря від -20 до +70 °C.
Створення фундаменту
- Викопайте або просвердліть садовим буром дві ями глибиною 1 м. Зауважте, що відстань між стовпцями має бути із запасом (5–8 см), оскільки вам потрібно монтувати каркас.
- Приготуйте рідкий розчин (цемент і пісок у пропорціях 1:3).
- Вставте стовпи у викопані ями й за допомогою кувалди вбийте їх на 30 см углиб землі.
- Засипте й утрамбуйте щебінь, залийте його розчином.
Важливі моменти:
- простежте, щоб стовпи були встановлені перпендикулярно. Це робиться перед заливанням розчину за допомогою спеціального бруса;
- опорні стовпи мають легко витримувати вагу конструкції, інакше вона буде провисати й комплектуючі швидко зіпсуються;
- розчин має сохнути не менше тижня (в ідеалі 3–4 тижні).
Монтаж хвіртки
- Із куточків і профільних труб зваріть каркас. Для цього приваріть профілі між собою в кутах рами. Для додання рамі жорсткості приваріть посередині поперечну планку. Витримуйте відстань від стулки до землі 10–20 см. Так хвіртку буде легше відчиняти взимку, коли випаде сніг. Із готової конструкції приберіть задирки та знежирте її спеціальним розчином. Потім приваріть петлі до каркаса і стовпів.
- Прикріпіть обшивку. Попередньо підготовлений цілісний лист металу або нарізані частини приєднайте до каркаса. Якщо полотно з металопрофілю, як кріплення використовуйте саморізи. Використовуйте заклепки, якщо для обшивки обрано оцинкований лист.
- Встановіть замок і ручки. Спосіб монтажу замка залежить від його типу.
- Очистіть конструкцію від іржі. Після нанесення антикорозійної рідини зітріть ганчіркою білий наліт. Поґрунтуйте та пофарбуйте виріб.
- Надіньте хвіртку на каркас.
Важливо: для зварювання каркаса вибирайте ідеально рівне місце. В іншому випадку утворюється перекіс на одному з кутів. Між кожною стороною каркаса і стовпцями витримуйте відстань не менше 1 см. Так хвіртка буде відчинятися легко і без затирань.
Якщо залишилися запитання або виникла необхідність залучити до роботи профі – звертайтеся.