Де сховалася чорна кішка, або Встановлення автоматики секційних воріт
Давайте полишимо філософствування й пошуки чорної кішки в темній кімнаті. Якщо у вас гарна автоматика для воріт та ворота відомого бренда, то причина ситуації «привод не тягне», найімовірніше, – це неправильно змонтований елемент або невідповідність привода характеристикам ваших воріт, а не провина виробника.
Кадр із кінофільму «Майстер і Марґарита»
Автоматика для секційних воріт може монтуватися й після встановлення самих воріт: якщо ви зрозуміли, що бігати й відчиняти самому не хочеться, а треба забезпечити комфорт. Легко ставиться автоматика своїми руками, головне, не поспішати й дотримуватися порад. Виробники подають інструкції, там знайдете багато корисного.
Встановлення автоматики: які «баги» перевіряти
Для побутових секційних воріт використовують стельовий привод. Спочатку переконаємося, що габарити воріт не виходять за межі допустимих значень. Вага 10,2 кг відповідає тяговому зусиллю в 100 Н, для гаражних воріт площею 8 кв. м вистачить тягового зусилля 500 H. За висоти воріт 2,7 м потрібна рейка довжиною в 3,5 м.
Детально я розповідав про вибір у розділі «Автоматика для секційних воріт». Нічого не маю проти китайських приводів, але якщо це фірми-одноденки – не дивуйтеся поломкам. Я вважаю за краще працювати з «італійцями» САМЕ. Ці набори трудяться безвідмовно десятиліттями. Наступне – перевіряємо самі ворота. Якщо вони працюють без перекосів і заїдань, якщо вони легко відчиняються руками — ворота готові до автоматизації. Коли з відчиненням або зачиненням є проблеми – усуваємо. На що дивитися та як виправляти, описується в моїй статті «Секційні ворота».
Не бешкетую, нікого не чіпаю, монтую привод
Існує 10 видів монтажу залежно від висоти перемички, виду прорізу (даху). Для побутових гаражів бажана висота над воротамиодвірок в 210–500 мм, тоді проводиться стандартний монтаж автоматики. Починайте встановлювати привод, коли ворота зачинені.
Згідно з інструкцією виробника збирається направляющанапрямна рейка з ланцюгом (або ременем) і приєднується привод. Після чого рейку кріплять до стелістіни. Посередині прорізу або з відступом від середини вліво або вправо приблизно на 100 мм встановлюється кронштейн кріплення рейки.
Монтуємо напрямну рейку до стелі підвісними кронштейнами та закріплюємо дюбелями або анкерами. Горизонтальність напрямної рейки перевіряється за допомогою будівельного рівня. Автоматика для секційних воріт працює нормально тільки тоді, коли напрямна змонтована рівно.
Існує варіант, коли рейка з приводом монтується безпосередньо на стелю, тоді витримуйте відстань від рейки до стелі в 5 мм. Останній штрих перед електричним підключенням – встановлюється тяговий важіль. Одна частина кріпиться до полотна воріт, інша – до ланцюга або ременя. Завершуємо монтаж автоматики, перед початком робіт з електрикою проводку знеструмлюємо.
Раджу дотримуватися техніки безпеки – не заощаджувати на якості проводки та її з’єднаннях, важливе надійне заземлення. Якщо автоматика для воріт монтується своїми руками, значить, користуватися інструментом ви вмієте. Обдумана розмітка, точність свердління дозволять вам провести монтаж автоматики «як по нотах».
Побачити процес монтажу в деталях ви можете на відео «Встановлення привода на ворота».